Peugeot 2008

Story #7 – Miejsko-wiejski Samochód Użytkowy | 2008

SUV. Błędnie zakładane jako terenowe, samochody typu Sport Utility Vehicles, są obecnie jednym z popularniejszych typów nadwozia wybieranego przez klientów salonów samochodowych. I jak zawsze, niezmiennie prześmiewczy internet, znalazł anegdotkę ich dotyczącą. A mianowicie, im bardziej właściciel myśli, że posiada auto terenowe, tym dalej musi iść na nogach po traktor do jego wyciągnięcia. W większości wypadków internet ma absolutną rację. Czy z Peugotem 2008 będzie podobnie?

Crossover. Czyli coś, co wyodrębniło się z popularnego segmentu napompowanych samochodów. Przepis jak odchudzić praktycznego SUVa, robiąc z niego… kompaktowego SUVa. 2008 zalicza się do tego pupularnego grona. Ktoś kto zauważył zapotrzebowanie na takie auta musiał o nim wiedzieć, zanim ludzie zdawali sobie sprawę z takiej potrzeby. Brawa dla geniusza handlu, bo sprzedają się wprost suvastycznie.

Miejsko-wiejski Samochód Użytkowy. Na szczęście jak tu tylko robię zdjęcia. Bo jedyna przychodząca mi na myśl nazwa, która faktycznie odzwierciedlałaby zastosowanie tego nadwozia to ta powyżej. Jeśli ktoś chciałby mnie pozbawić za to możliwości wypowiedzi, to proszę tylko o wyjaśnienie genezy tajemniczego słowa crossover.

Oczywiste wybory są oczywiste. A spontaniczne dopiero potem okazują się oczywiste. I tak było również w tym wypadku. Krótka spontaniczna sesja. Klimat mocno urbanistyczny, miejski, na tle nowoczesnej architektury. Planowana sesja w plenerze. Otoczenie charakteryzujące się pozamiastowym wypadem na drogowe bezdroża. Krótkie domowe podsumowanie i rzucający się w oczy kontrast tła. Koniec końców, nieświadomie ale skutecznie, potwierdza opinie uniwersalnych samochodów, do których Peugeot 2008 idealnie się zalicza. Ktoś potrzebuje jeszcze innego, rozsądnego powodu, który wstrzymuje go od pobiegnięcia do salonu po swojego świeżutkiego crossovera?

kz


facfacebook.com/KacperZiolkowskiAutomotivePhotography
instagram.com/kacperziolkowski.photo

we współpracy z Lion Motors Katowice