Amarok

Story #10 – It’s five o’clock somewhere | Amarok

Amarok

Listopadowy weekend. 

To były jedne z tych dni, które przypominają dlaczego motoryzacją można cieszyć się w tak wielu aspektach. Którą każdy może pojmować na swój własny sposób. Volkswagen Amarok tylko potwierdził tą teorię.

Telefon.

Padło pytanie czy fotografa motoryzacyjnego zajawionego „szybkimi i sportowymi” samochodami zainteresuje segment pojazdów użytkowych. Amarok. Jest lepiej. Pickup. Wyobraźnia zaczyna pracować i bez zastanowienia podejmuję wyzwanie. To jest ten moment w którym w waszych głośnikach lub słuchawkach zaczyna lecieć Alan Jackson – It’s Five O’ Clock Somewhere.

Muzyka na pewno gra? Dobrze. Inaczej nie będzie efektu.

The sun is hot and that old clock is movin’ slow,
An’ so am I.

Jak bardzo off-roadowa przygoda może utrwalić się w pamięci fotografa? Jak widać na bardzo długo. Zarówno sesja jak i pomysł na wpis na blogu chodził za mną od początku jego powstania. W tym wypadku krótki post na facebooku nie oddał całej radości jaką zapamiętałem błądząc wśród śląskiego raju dla zapaleńców jazdy poza utartym szlakiem.

Oh, this lunch break is gonna take all afternoon,
An’ half the night.

To głupie, ale te pokonane metry poza asfaltem to doświadczenie, które każdy powinien kiedyś doświadczyć. A z którego amator takiej jazdy jak ja, czerpał zaciesz garściami.

Można zarzucić mi przewidywalność ale zachodzące słońce, przyjemna temperatura, niebanalny samochód w niebanalnym wydaniu z adekwatną V6 pod maską to połączenie, które ciężko upakować w dumne otoczenie ponad prosty i dla niektórych obciachowy klimat amerykańskiego country.

It’s only half-past twelve but I don’t care.
It’s five o’clock somewhere.

I tak jak poczciwy Alan, którego muzyka na okrągło leciała podczas tej małej podróży, twierdzi że zawsze gdzieś jest czas na małą ucieczkę od obowiązków, tak ja się cieszę, że gdzieś jest czas na posmakowanie offroadowo – motoryzacyjnej wolności.

What time zone am on? What country am I in?
It doesn’t matter, it’s five o’clock somewhere.

kz


We współpracy z LELLEK Gliwice

facebook.com/KacperZiolkowskiAutomotivePhotography
instagram.com/kacperziolkowski.photo